OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na obiady dla dzieci ze Szkoły podstawowej nr 24.
  3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Plan kolęd zamieszczony jest  w biuletynie parafialnym, umieszczony na stronie internetowej  i wywieszony w gablocie. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o 14.30. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragnie, aby Boże Błogosławieństwo spłynęło na dom i rodzinę, może zapisać się na dodatkową kolędę, która odbędzie się w sobotę 25 stycznia od godz. 14.00. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Pragniemy też poinformować, że pukamy do drzwi tych osób, które przyjmują kolędę systematycznie. Nowych mieszkańców oraz osoby, które nie przyjmowały kolędy, a w tym roku pragną to uczynić, prosimy aby zaprosiły kapłana.
  4. W niedzielę 26 stycznia br., w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu po Mszy św. o godz. 12.00  i 18.00 odbędzie się koncert kolęd organizowany przez Studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej
  5. W czasie kolęd biuro parafialne czynne jest w poniedziałek i sobotę w godz. 9.00 – 9.30. Sprawy pilne można załatwić po każdej Mszy św. w zakrystii. Okazja do spowiedzi od 7.30 – 8.00 i 17.30 – 18.00.
  6. Ukazała się druga część rozważań różańcowych ks. dr. Kan. Romana Bulińskiego „ Wszystko Rozważała w swoim sercu”. Poświęcona jest tajemnicom bolesnym różańca św. pt. „Od Ogrójca do Kalwarii”. Rozważania te są prostym i jasnym przekazem trudnych treści teologicznych. Można je nabywać w zakrystii w cenie 7 złotych.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tyg. Katolickiego Niedziela.