OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przeżywamy czas Adewntu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę przynoszą lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również e Mszę św. o godz. 8.00.
  3. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
  4. Przy wyjściu z kościoła dzieci ze scholki parafialnej, będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz stroiki na stół świąteczny. Zachęcamy do wsparcia tej akcji tej inicjatywy. Pozyskane fundusze, dzieci przeznaczą na dofinansowanie letniego wyjazdu wypoczynkowego. Kartki świąteczne rozprowadza również młodzież z bursy Caritas.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św. po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. W poniedziałek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu   w godzinie łaski od 12.00 – 13.00.
  7. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 6 zł.
  8. Chorych z posługą sakramentalną w miesiącu grudniu odwiedzimy w sobotę 13 grudnia.
  9. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W ostatnim czasie wykonaliśmy poręcze do schodów prowadzących do ogrodów, zakupiliśmy też nowe szaty liturgiczne koloru fioletowego. Na wiosnę przystąpimy do dalszej realizacji projektu Ogrody Maryi. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela
  12. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Zygmunt Żuchowski, l. 91, zam. przy ul. Grudziądzkiej Dobry Jezu, a nasz Panie…

OGRODY 021 OGRODY 022