OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

 2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30 dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 3. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.

 4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

 5. We wtorek 23 lutego na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę wszystkich czcicieli św. O. Pio. Po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.

 6. We wtorek 23 lutego przypada uroczystość 71. rocznicy śmierci bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego. Z tej okazji w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu o godz. 17.00 Ks. Bp Andrzej Suski przewodniczył będzie Mszy św. Po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Centrum Kulturalno- Kongresowego Jordanki odbędzie się wspomnienie bł. Ks. Stefana.

 7. We środę 24 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 w salce parafialnej, odbędzie się spotkanie wszystkich członków Nieustającego Różańca.

 8. W czwartek po wieczornej Mszy św., zapraszamy do salki na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

 9. W piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży mającej w tym roku przyjąć Sakrament Bierzmowania.

 10. W przyszłą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na kolejną próbę scholki. Wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać na chwałą Bożą serdecznie zapraszamy.

 11. Pragniemy także utworzyć Zespół Młodzieżowy. Pierwsze spotkanie Zespołu odbędzie się w poniedziałek 22 lutego o godz. 18.40 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy śpiewem i grą na instrumentach zechcą chwalić Boga.

 12. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela

 14. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Apoloniusza Wilczyńskiego, l. 87, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Mariana Lewandowskiego, l. 61, zam. przy ul. Wiązowej; ; śp. Irenę Krystkowiak,l.76, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Ryszarda Rydzińskiego, l. 59, zam. przy ul. Chodkiewicza.. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….