OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. Prosimy o zachowywanie wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
  3. W ramach dnia modlitw, postu  i solidarności z misjonarzami, w dzisiejszą  Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiarę na potrzeby misji. Naszą ofiarą chcemy wesprzeć Misjonarzy  między innymi  S. Wioletę, która 15 marca wraca na misję do Boliwii. Ofiarę możemy złożyć do koszyków ustawionych przy wyjściu z Kościoła lub też do skarbonek z napisem „ofiara na misje” znajdującymi się również na chórze.  Złożona ofiara może stanowić jałmużnę postną dla misjonarzy. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wielkim wsparciem w tych krajach misyjnych, gdzie niekiedy kromka chleba jest wielkim szczęściem. Bóg zapłać za złożone ofiary, które bezpośrednio trafiają do misjonarzy.
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    a  w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – po mszy o godz. 8.00 oraz o godz. 17.15.Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział
    w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będziemy rano we środę odprawiać Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 17.00 – 18.00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski a o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy po wcześniejszym zgłoszeniu.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.