OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Dzisiaj po Mszach Św. można złożyć do koszyków ustawionych przy wyjściu z kościoła ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki ludziom dobrego serca. Bóg zapłać za złożone ofiary w tym trudnym czasie pandemii.
  3. Trwają wizyty duszpasterskie. W tym roku odwiedzimy tylko te rodziny, które zgłosiły taką prośbę. Każdego dnia podczas trwania kolędy w intencji mieszkańców poszczególnych ulic odprawiamy Mszę św. o godz. 18.00.  Na tę Mszę można przynieść w naczynku wodę, którą poświęcimy, a po powrocie do domu tą wodą będzie można poświęcić swoje mieszkanie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. W tym tygodniu odprawiamy Mszę św. w intencji mieszkańców następujących ulic:
    Poniedziałek 18 stycznia – ul. Podgórna;  Wtorek 19 stycznia – ul. Wiązowa i ul. Ogrodowa; Środa 20 stycznia – ul Żelazna; Czwartek 21 stycznia – ul. Młodzieżowa; Piątek 22 stycznia – ul. PCK; Sobota 23 stycznia – ul. Dekerta.
  4. W dniach od 15 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. Na prośbę przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Z tej racji do koszyków wystawionych przy wyjściu z Kościoła można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg  zapłać za złożone ofiary.
  6. Salezjańska Szkoła Podstawowa rozpoczyna rekrutację do: oddziału przedszkolnego, do klas pierwszych oraz klasy czwartej z tenisem ziemnym. Bliższe informacje na plakacie oraz w siedzibie szkoły.
  7. Polecamy numer Niedzieli.