OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Pamiętajmy w modlitwach o dobre, święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  
 2. Pragniemy poinformować, że z dniem 14 maja ks. Patryk został mianowany proboszczem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębowej Łące. W dzisiejszą niedzielę  o godz. 13.00 podziękujemy ks. Patrykowi za jego posługę. Nie żegnamy się jednak z ks. Patrykiem, gdyż 7 października, już jako proboszcz, będzie przewodniczył naszemu odpustowi parafialnemu. Otoczmy modlitwą ks. Patryka, aby Bóg Błogosławił w posłudze dla dobra ludzi i na Chwałę Bożą!  
 3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 przed figurą Matki Bożej w naszym ogrodzie oraz o 17.30 w kościele. W niedzielę nabożeństwo majowe odprawiamy o godz. 17.30.
 4. W piątek 13 maja przeżywamy Dzień Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję różańcową do naszego ogrodu. 
 5. Dzisiejsza kolekta jest kolektą gospodarczą. W ostatnim czasie wymieniliśmy zużytą już instalację przeciwpożarową. Koszt tej inwestycji to ponad 5 tys. zł. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę, wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. W intencji Ofiarodawców w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 8. 30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer
  Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia też jest płyta z pieśniami maryjnymi w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego pt. „ Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni maryjne, które mogą pomóc nam modlitewnie przeżyć miesiąc maj. Płyta stanowi cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze.  Bóg zapłać.