1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. Paweł Żurawiński, Salezjanin pracujący w Szkole Salezjańskiej w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 8.00    i  18.00. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary na wsparcie posługi Ojca Rekolekcjonisty.
  3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadza dziś po Mszach św. kwestę na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin naszej parafii. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe  a produkty o długim terminie przydatności.
  4. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj           o godz. 17.00.
  5. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy  w najbliższy piątek      11 marca. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Podgórna, Wiązowa, Bartosza Głowackiego. Zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nastąpi w ogrodzie parafialnym. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów, które można będzie złożyć przy figurze Matki Bożej. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
  6. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej 3/5 serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi pragnącymi rozpocząć naukę w klasach pierwszych tej placówki w roku szkolnym 2016/2017 na Drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę, 12 marca w godzinach 10.00 – 11.30.
  7. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  8. W przyszłym tygodniu kolekta gospodarcza. Zakupiliśmy ławki  i kosze na śmieci, które zostaną ustawione w naszym ogrodzie. Koszt tej inwestycji to 14 tys. zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela.
  10. Na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Witolda Jamrożego, l. 51, zam. przy ul. Wiązowej; śp. Wandę Gołumską, 93, zam. przy ul. B., Głowackiego; śp. Danutę Kęsicką, l. 67; zam. Przy Kaszowniku. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…