Nasza rekolekcyjna przygoda w BrdowieWakacje zakończone, to był piękny czas. Pozostają cudowne wspomnienia, które żyją radośnie w naszych sercach. Dzieci z naszej parafialnej scholi wspominają wypoczynek i rekolekcje w Brdowie. Piękne miejsce, urocze sanktuarium, wspaniali ludzie i malowniczo położone jezioro, to tylko kilka elementów, które zapisują się
w naszej wyobraźni.

Rekolekcje odbyły się w dniach 20-27 lipca 2015 roku, w klasztorze u ojców Paulinów. Jest tam dom rekolekcyjny, do którego zabrał dzieci ks. Łukasz wraz
z opiekunami, panem Markiem oraz panią Ela, Kasią  i Tamarą. Wspomagali ich pani Aneta i ratownik pan Marcin

Rozważania rekolekcyjne pomogły dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć
i przeżywać Eucharystię. Ciągle towarzyszący śpiew podczas zabaw, prób scholi
i podczas nabożeństw wlewał w serca dzieci wiele radości. Były także liczne kąpiele
w jeziorze, gdyż pogoda przez cały czas była wręcz wymarzona. Panie w kuchni serwowały naprawdę przepyszne potrawy, co sprawiało, że dzieci miały wilczy apetyt.  Znalazł się także czas na wycieczki i podchody. Jednym z ciekawych wyjazdów była wizyta w kopalni soli w Kłodawie, gdzie dzieci zjechały w kaskach, aż 450 metrów pod ziemię. Były pogodne wieczory oraz wspólne grillowanie, a także olimpiada sportowa, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy.

Dziękujemy Panu za ten piękny owocny czas wspólnego pobytu w Brdowie, czasu modlitwy, pracy i rozrywki. Dziękujemy ojcu Waldemarowi, kustoszowi sanktuarium i wszystkim, którzy pomogli zorganizować nasz rekolekcyjny czas, zwłaszcza naszemu księdzu Proboszczowi. Już dziś myślimy o kolejnym wyjeździe i nie możemy się już doczekać tych pięknych, wspólnych dni.

Obejrzyjcie choć kilka naszych wspomnień, zapraszamy.