OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na budujące się parafie w naszej Diecezji.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę na Fundusz Obrony Życia. Ofiary trafiają między innymi na utrzymanie Domów Samotnej Matki.  Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
  4. W piątek, w ostatnim dniu roku, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za miniony rok, połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świeczkę. Można również przynieść własną lampkę  i zapalić ją przed ołtarzem.
  5. W sobotę  przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
    O godz. 7.45 odmówimy różaniec fatimski a o 8.30 odprawimy Mszę św.
    w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie odbędzie się jeszcze tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda. Jeżeli ktoś jednak ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieściliśmy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. W każdą niedzielę miesiąca stycznia o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. w intencji mieszkańców tych ulic, których będziemy odwiedzać w danym tygodniu.
  7. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziele. Cena numeru świątecznego Niedzieli wynosi. Do nabycia mamy także dwie płyty parafialne: „Dusza przy Twym Sercu” oraz „Matko Chrystusa”. Znajdziemy tam pieśni w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Mogą one stanowić prezent świąteczny ale i trwałą pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia w zakrystii i u p. Hanny na chórze.