Medjugorje – Mostar – wodospady Kravica – rejs po Adriatyku – Dubrownik – Ston – Sarajewo – Split – Trogir – Makarska

16 – 23.06.2018 r.
BOŚNIA I HERCEGOWINA,
CHORWACJA 8 DNI
Cena: 2690 zł/os

+48 796 000 190 biuro@misjatravel.pl www.misjatravel.pl

Medjugorje to mała miejscowość słynna z tego, że to tam w 1981 roku piątce wizjonerów objawiła się Matka Boska. Wybudowano tam potem duży kościół św. Jakuba, który jest celem pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego.

Uczestnicy pielgrzymki do Medjugorja często nawiedzają miejsce ukazania się Matki Boskiej na wzgórzu Podbrdo. Wszystkie nasze grupy pielgrzymkowe przybywające do Bośni i Chorwacji uczestniczą też w Drodze Krzyżowej na Wzgórzu Kriżevac.

W trakcie pielgrzymki do Chorwacji i Bośni nawiedzamy także sanktuarium Matki Bożej w Makarskiej; zwiedzamy również najpiękniejsze miasta tej części Bałkanów: Dubrownik, Split, Trogir oraz stolicę Bośni – Sarajewo.

Perełką naszej pielgrzymki do Medziugoria jest na pewno rejs po Adriatyku, w trakcie którego dopływamy na Półwysep Sućuraj oraz na słynną chorwacką wyspę Hvar.

więcej informacji…

Zapisy i wpłaty: PARAFIA ŚW. ANTONIEGO

Św. Antoniego 4

Nr konta parafialnego

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Katowicach, odprawy, przelot do Splitu. Odprawy chorwackie i przejazd do Medjugoria. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

W godzinach porannych wejście na górę Križevac – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Powrót na śniadanie, czas na odpoczynek. Potem wyjazd do Mostaru, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: słynny Most Turecki odbudowany po ostatniej wojnie, ostrzelany kościół Franciszkański, meczet Mehmed-Paszy (wejście na minaret, panorama Mostaru), bazar w stylu orientalnym.

Powrót do Medjugoria, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wejście na Wzgórze Objawienia – Podbrdo, potem Msza św. Później czas na indywidualną refleksję w Medjugoriu. W godzinach popołudniowych wyjazd na południe Bośni pod Wodospady Kravica, możliwość kąpieli.

Powrót do hotelu w Medjugoriu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wycieczka do Chorwacji, gdzie fakultatywny rejs po Adriatyku: Półwysep Peljašac, krótkie zwiedzanie wioski Trpanj. Później czas wolny na plażowanie, a na koniec krótki pobyt na znanej z koronek i lawendy wyspie Hvar (Sučuraj). W trakcie rejsu lekki lunch i napoje. Powrót do Medjugoria, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Dubrownika, perły Dalmacji (południowej Chorwacji), zwiedzanie: mury miejskie, Brama Pile, kościół Franciszkański, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, spacer ulicą Stradun; dodatkowo w czasie wolnym możliwość rejsu na wyspę Lokrum lub spacer po murach lub wejście/wjazd na górę Srdj – panorama starego Dubrownika. W drodze powrotnej krótki postój w Stonie – saliny, mury miejskie.

Kolacja i nocleg w Medjugoriu.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd niesamowitą drogą widokową przez góry Beljašnica do Sarajewa, zwiedzanie stolicy kraju: przejazd znaną z ostatniej wojny Aleją Snajperów, miejsce wybuchu I Wojny Światowej, dawna synagoga, katedra łacińska pw. Serca Jezusowego (Msza św.), Bezistan – bazar islamski, Baščaršija – główny rynek miejski, pochodzący z czasów osmańskich. Powrót do Medjugoria, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i Msza św. Wyjazd do Chorwacji, przejazd do Splitu: najwęższa ulica świata, pałac Dioklecjana z lochami, Złote Bramy Miejskie, świątynia Jupitera, katedra. Krótki przejazd do Trogiru: średniowieczny ratusz, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do hotelu w południowej Chorwacji, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Veprićia – grota Matki Boskiej w Makarskiej. Później transfer na lotnisko, odprawy chorwackie i przelot do Polski, Berlina i Londynu. Zakończenie pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorja.

Cena pielgrzymki do Medjugorja i Chorwacji zawiera:

• przelot na trasie Warszawa/Katowice/Berlin/Londyn – Split – Warszawa/Katowice/Berlin/Londyn z bagażem podręcznym (55x40x23 cm, 10 kg z Warszawy, Katowic i Londynu lub 55x40x23 cm, 8 kg z Berlina),
  • 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2/3-osobowe,
  • 7 śniadań i 6 kolacji,
  • transport klimatyzowanym autokarem w Chorwacji i Bośni,
  • opiekę duchową i Msze św.,
  • opiekę pilota wycieczek,
  • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Euro, NNW 15 000 PLN).

Cena nie zawiera:

• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (690 zł),
  • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego (20 kg – 390 zł),
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz dobrowolnego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych,
  • dobrowolnej dopłaty za gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie (110 zł / os. za lot w dwie strony),
  • lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych do miast, słuchawek systemu Tour Audio Guide – koszt 90 Euro,
  • fakultatywnego rejsu po Adriatyku (30 Euro – cena zawiera lunch i wino na pokładzie),
  • napojów do kolacji.
  • Aby uczestniczyć w wycieczce do Chorwacji i Bośni wystarczy zarówno dowód osobisty, jak i paszport, Dokument musi być ważny 3 miesiące od deklarowanej daty wyjazdu z Bośni.
  • z racji letniego terminu wycieczki do Chorwacji sugerujemy zabrać z sobą krem z wysokim filtrem oraz nakrycie głowy
  • miejsca, w których nasza wycieczka je posiłki (tak w Chorwacji, jak i Bośni) serwują kuchnię europejsko – bałkańską
  • podstawową walutą podczas pielgrzymki do Chorwacji i Medjugoria są: w Chorwacji kuny (łatwo dostępne w polskich kantorach) a w Bośni marki wymienialne, w Polsce niedostępne, ale łatwo można je wymienić z np. Euro w lokalnych kantorach. Wiele sklepów czy restauracji w Bośni przyjmuje również Euro, a na południu kraju – również chorwackie kuny.

Pielgrzymka do Medjugoria i Chorwacji

UMOWA-ZGŁOSZENIE MEDJUGORIE 16-23.06.2018