23 marca w Gietrzwałdzie rozpoczął się cykl czuwań modlitewnych Wspólnot Nieustającego Różańca w intencjach ojczyzny. Nawiązując do słów Sługi Bożego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego  „Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może”, pielgrzymi rozważali pierwszą boleść Matki Bożej Bolesnej „Proroctwo Symeona” oraz wszystkie części Różańca Świętego ofiarowując je w intencji życia poczętego oraz
o ustanowienie prawa chroniącego każde życie. Po Mszy Świętej ksiądz Leszek Wojcinowicz opiekun Wspólnot Nieustającego Różańca Diecezji Warmińskiej poprowadził konferencję
o potrzebie tworzenia wspólnot różańcowych, o sile ich modlitwy, która stanowi potężny oręż walki ze złem szerzącym się w naszej ojczyźnie i współczesnym świecie. Ksiądz przywoływał przepowiednie Matki Bożej z objawień w Ekwadorze w latach 1610-1634, które niestety realizują się od wielu lat. Już wtedy Maryja ostrzegała przed wydarzeniami, które dzieją się teraz, na naszych oczach (degradacja wartości chrześcijańskich, sakramentu małżeństwa, kapłaństwa, spowiedzi świętej, profanacja Eucharystii, a nade wszystko atak na czystość i niewinność dzieci). I teraz właśnie, jak przed laty w Gietrzwałdzie trzeba odpowiedzieć na wezwanie Maryi do nawrócenia, wspieranego modlitwą różańcową. Pan Jezus do św. Faustyny powiedział, że „szczególnie umiłował Polskę, z której wyjdzie iskra…”. Aby mogła wyjść trzeba ją najpierw rozpalić i do tego potrzebna jest wielka, gorliwa modlitwa i nawrócenie. Tylko wówczas możemy uratować nasz kraj i pomóc upadającemu światu. Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej wypełnione było pielgrzymami z różnych stron Polski. Nie zabrakło wśród nich grupy z naszej parafii. Po nabożeństwach odprawiliśmy jeszcze Drogę Krzyżową i napełnieni nową mocą wróciliśmy wieczorem do domów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych czuwaniach. Następne planujemy
6 lipca, będzie to czuwanie w intencji o świętość życia dla duchowieństwa, osób życia konsekrowanego, o nowe, liczne i święte powołania.

Małgorzata Woźniak