OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

 2. W poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół. W poniedziałek ze względu na Mszę św. pogrzebową nastąpi przerwa w adoracji od 11.00 do 13.00.

 3. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00; 10.00; 15.00, 16.30, 18.00.

 5. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 16.30, dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Wszystkich, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8. 00.

 6. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 .

 7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne do kościoła: w poniedziałek 8 lutego na godz. 16.00.

 8. W czwartek 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przeżywamy XXII Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 udzielimy Sakramentu Chorych.

 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku przyjęło nas 2605 rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 10. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. W najbliższym czasie planujemy remont salki parafialnej oraz dalsze prace w naszym ogrodzie. Chcemy na wiosnę w ogrodzie ustawić ławki, kosze na śmieci, kontynuować dalsze prace związane z upiększaniem terenu wokół kościoła. W planach mamy też malowanie kościoła, ale tu konieczne są pewne uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków. W minionym 2015 r. wykonaliśmy min. alejki w ogrodzie, zmieniliśmy oświetlenie w kościele na ledowe, wymieniliśmy żyrandole pod chórem, zakupiliśmy nowe szaty liturgiczne. Przygotowaliśmy toaletę dla parafian w ogrodzie na zapleczu plebanii. Koszt tych inwestycji to ok. 110 tys. zł. Dzięki ofiarom kolędowym, wpłacanym na konto parafialne i składane na kolektę możemy realizować parafialne inwestycje. Bóg zapłać.

 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Madagaskaru o. Marka Ochlaka, który wygłosi kazania. Po mszach św. Ojca misjonarza będzie można wesprzeć ofiarą na misję.

 12. W przyszła sobotę zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 9.00 w kościele. Po zbiórce ok. godz. 10.00 wyjście na salę sportową.

 13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 14. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Helena Smoleń, l. 69, zam. przy ul. B. Głowackiego. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…