7 – 11 września 2015 r.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Ostrej Bramie w Wilnie

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Ostrej Bramie w WilniePoniedziałek  7 września 2015 r.

Godz. 6.30. Spotkanie przy kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu ul. Podgórna, podstawienie autokaru, zajmowanie miejsc według ustalonej kolejności, /miejsca będą wyznaczone/, Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej w Studziennicznej k. Augustowa, o którym Jan Paweł II powiedział: „Byłem tu wielokrotnie, ale jako Papież, pierwszy i pewnie ostatni raz/. Przejazd do Wilna /ok. 600 km/. Obiadokolacja. Nocleg.

Wtorek  8 września 2015 r.

Śniadanie, spotkanie z miejscowym Przewodnikiem po Wilnie, który będzie opiekował się grupą w czasie pobytu w tym mieście. Zwiedzanie miasta: modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, Katedra św. Stanisława, gdzie modlić będziemy się między innymi w kaplicy z relikwiami św. Kazimierza.  Muzeum Adama Mickiewicza, Uniwersytet Wileński, ulica Wielka. Msza św. przewidziana jest tego dnia w kaplicy św. Kazimierza w Katedrze. Podziwianie pięknej panoramy miasta z góry Trzech Krzyży. Obiadokolacja. Nocleg.

Środa 9 września 2015 r.

Śniadanie. Wyjazd na Górę Krzyży w Szawlach /ok. 500 km/, która od chwili chrztu Żmudzi w 1413 r. jest miejscem na którym pobożni pielgrzymi stawiają krzyże. Dzisiaj jest ich  w tym miejscu kilkadziesiąt tysięcy. W 1993 r. odwiedził to Sanktuarium Ojciec Święty Jan Paweł II. Msza św. przy ołtarzu polowym na Górze Krzyży, czas wolny na osobistą kontemplację. W drodze powrotnej do Wilna nawiedzimy Narodowe Sanktuarium Maryjne Litwinów w Szydłowcu, znane z objawień Matki Bożej. Obiadokolacja. Nocleg.

Czwartek 10 września 2015 r.

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna: kościoły Starego Miasta, wizyta na Antokolu, gdzie zachował się domek, w którym mieszkała w czasie swojego pobytu w Wilnie Siostra Faustyna, gdzie również miała wizje Jezusa Miłosiernego, cmentarz na Rossie z grobami wielu znamienitych Polaków. Modlitwa i Msza św. w kościele św. Ducha, przed obrazem Jezusa Miłosiernego malowanym według wskazań bł. Siostry Faustyny Kowalskiej. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Piątek  11 września 2015 r.

Śniadanie. Wyjazd do Trok, zwiedzanie malowniczo położonego na Wyspie Zamkowej Zamku z XV wieku, oraz kościoła farnego z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Trockiej. Możliwość degustacji słynnych kibinów będących specjalnością kuchni karaimskiej.

Powrót do Torunia w godzinach nocnych.

Kolejność zwiedzania poszczególnych obiektów może ulec zmianie.

Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy. Każdego dnia uczestniczymy w Mszy św. Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W trakcie pobytu w Wilnie będziemy korzystać z usług miejscowego przewodnika.

Koszt wyjazdu 800 zł obejmuje: przejazd autokarem, noclegi w hotelu /pokoje 2 osobowe/, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie NW i KL.

Przy zapisie  wpłacamy 200 zł, reszta kwoty płatna miesiąc przed wyjazdem. Przy wpłacie całej kwoty istnieje możliwość wyboru miejsc w autokarze.

Cena nie zawiera biletów wstępu.

Zapisy i informacje

PARAFIA MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ