OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opiekli Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę utrzymania i funkcjonowania naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na realizowanie parafialnych inwestycji.
  3. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. W tym dniu o godz. 18.00 odprawimy Mszę św., a następnie w Ogrodzie  odmówimy Różaniec Fatimski.
  4. W najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się we Włocławku ogólnopolska wielka modlitwa pt. POLSKA POD KRZYŻEM. Pragniemy duchowo włączyć się w to wydarzenie i zamanifestować nasze przywiązanie do krzyża i do wartości, których jest symbolem. Zapraszamy w sobotę na godz. 17.00 pod krzyż misyjny umieszczony w naszym ogrodzie. Trwać będziemy na modlitwie i odmówimy tajemnice bolesne różańca świętego.
  5. W sobotę 14 września na godz. 10.00 zapraszamy ministrantów
    i lektorów na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salce ministranckiej. Zachęcamy też chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów. Można zgłaszać się do ks. Pawła w zakrystii przed każdą niedzielną Mszą św.
  6. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek przeznaczoną na obiady dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24.
  7. Rozpoczynamy całoroczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku ukończyli klasę VIII i pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, również starszych, na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne. Bierzmowanie zaplanowane jest wczesną jesienią 2020 roku.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.