1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
  2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
  3. W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji przy ul. Starotoruńskiej odbywają się doroczne „Dni ze św. Janem Pawłem II”.  W ramach tych dni w poniedziałek 21 października o godz. 12.00 ks. Proboszcz przewodniczył będzie Mszy św. w intencji kobiet, matek rodzin, wdów       a zwłaszcza teściowych. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. We wtorek 22 października o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta suma pod przewodnictwem ks. abp Tomasza Pety, Metropolity Astany.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona  i nazwiska zmarłych. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii..
  5. W dniach 20 – 26 października przeżywamy Światowy Tydzień Misyjny.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele misyjne.
  6. Zachęcamy do nabywania książki autorstwa ks. Romana Bulińskiego pt. „Wszystko rozważała w swoim sercu”. Zawiera ona cykl rozważań na temat tajemnic radosnych różańca świętego, które ks. Roman wygłosił dla Wspólnoty Żywego Różańca. Koszt 7 zł. Można nabywać w zakrystii.
  7. W przyszłą niedziele 27 października z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych prosimy, aby dzieci, przybyły na Msze św. o godz. 11.30 przebrane  za ulubionego świętego. Najciekawsze kreacje będą nagrodzone.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela oraz naszego Biuletynu.