OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziękujemy wszystkim Wspólnotom, które zaangażowały się w przygotowanie duchowe do odpustu parafialnego. Paniom Felicycie Karwickiej oraz Krystynie Uździńskiej dziękujemy za domowe wypieki dostarczone na plebanię z okazji odpustu.
  3. Trwa miesiąc październik. Modlitwę różańcową odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30. 
  4. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W ostatnim czasie wykonaliśmy oświetlenie bramy Ogrody Maryi i założyliśmy oświetlenie od strony zakrystii. Tak, aby oświetlić drogę schodzącym do ogrodu. W przygotowaniu jest balustrada na schody od strony zakrystii. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną.  Dziękujemy za ofiary wpłacane w imiennych kopertach i na konto parafialne. Ofiarodawców wpisujemy do Złotej Księgi. 
  5. Przygotowujemy się do sezonu grzewczego w kościele. W ubiegłych latach koszt ogrzewania kościoła w sezonie zimowym wynosił ok. 12 tys. zł. Obecnie wszystko zależeć będzie od ceny oleju opałowego. Do skarbonek kościelnych z napisem: „ofiara na ogrzewanie kościoła” oraz do skarbonki „św. Antoniego” można składać ofiary na zakup tegoż oleju. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. O zebranej kwocie i ilości litrów zakupionego oleju opałowego poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych. Zamówiliśmy też kotary, które zamontujemy w przedsionku kościoła. Mają one chronić przed utratą ciepła. 
  6. W czwartek przeżywamy 13 października przeżywamy dzień fatimski. O godz. 17. 30 odmówimy modlitwę różańcową, a po Mszy o godz. 18.00 wyjdziemy procesyjnie do figury Matki bożej w naszym ogrodzie i odmówimy litanię loretańską. 
  7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu budujemy żywy pomnik Jana Pawła II, zbierając ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. 
  8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tyg. Niedziela. Cena 10 zł. Do nabycia są również nasze parafialne płyty w wykonaniu p. Hanny naszej organistki i p. Leszka Milińskiego.