Czcigodni Kapłani!

W dniu ustanowienia Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa jako wspólnota parafialna pragniemy podziękować Bogu za dar Waszego powołania. Drodzy kapłani dziękujemy za Waszą codzienną służbę Bogu i ludziom, za każdą Eucharystię, za każde kazanie, sakramenty, błogosławieństwo, za wszystkie łaski, które otrzymujemy od Pana dzięki Waszej posłudze.

Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, serdeczność, życzliwość, za uśmiech, otwartość, za poświęcony czas. Dziękujemy za balaski, które powróciły do świątyni, za wodę święconą w kropielnicach.

Życzymy Wam, byście kroczyli drogą świętości. Św. Jan Bosko, mówił, że kapłan do nieba nie idzie sam, idzie z duszami, które nauczył kochać Boga. Życzymy, aby w drodze do nieba kroczyły z Wami niezliczone rzesze dusz. Drodzy kapłani, życzymy Wam wiary św. Piotra, mądrości św. Pawła, ale serca św. Jana – serca czystego i niewinnego, byście byli kapłanami według Serca Chrystusa. Niech Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus zawsze błogosławi w Waszym apostolskim posługiwaniu, niech będzie źródłem Waszej radości, niech obdarza potrzebnymi łaskami, byście mogli w pełni realizować swoje powołanie.

Drodzy parafianie, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych kapłanów, bo takich będziemy mieć kapłanów, jakich sobie wymodlimy. Niech każdy z nas odmówi codziennie choćby jedno Zdrowaś Maryjo…. w intencji kapłanów. Powierzmy naszych duszpasterzy Matce Bożej, niech Ona ich wspiera i oręduje za nimi u Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa – Pod Twoją obronę…

Szczęść Wam Boże!

Iwona Biedrowska