OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
 2. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Stara polska tradycja sięgająca czasów średniowiecza mówi o tym, że Polacy gromadzili się na Roratach. Msze św. roratnie odprawia się przed świtem, jako znak czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa, ukazywanego jako wschodzące Słońce. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę mogą przynieść lampiony. Podczas Adwentu będziemy sprawowali również w kościele Mszy św. o godz. 8.00.
 3. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 4. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach.
 5. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, mała 6 zł i ozdobna w cenie 14 zł. Można nabywać je w zakrystii lub biurze parafialnym.  
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 16.00-18.00. W I sobotę różaniec fatimski odprawimy bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. Roratniej. W I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 7. Za tydzień w całej Polsce przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na  Wschodzie.
 8. W najbliższą sobotę 5 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXV rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema.  Więcej informacji na stronie internetowej Radia Maryja.
 9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego.
 10. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Regina Wiśniewska, l. 92, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Krystyna Piątkowska, l. 80, zam. przy ul. Piaskowej. Dobry Jezu, a nasz Panie…