OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dzisiaj po Mszach św. do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe  i materialne wsparcie kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W imieniu wszystkich osób obdarowanych na Wschodzie,     z góry dziękujemy. Wierni tworzący kościół na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie,     a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną  i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu. 
 3. Adwent to szczególny czas. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, będziemy sprawowali Msze św. Roratnie. Podczas Mszy św. roratniej istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty   i pojednania. 
 4. W czwartek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinie łaski o godz. 12.00 odprawimy Mszę św., a po Mszy św. odmówimy modlitwy w intencji o potrzebne łaski, nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. W tym dniu odprawimy też dodatkową  Mszę św. o godz. 17.00.
 5. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Świeca duża – 19 zł; mała – 9.50 zł. Można nabywać je  w zakrystii. Do nabycia jest również kalendarz na Nowy Rok wydany przez Siostry Karmelitanki z Łasina. Ofiara za kalendarz stanowi cegiełkę na rzecz utrzymania Sióstr. Siostry utrzymują się wyłącznie z ofiar ludzi dobrej woli i za każdą ofiarę z serca dziękują. Kalendarz można nabyć w zakrystii i u Panów Kościelnych. 
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone medaliki a po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne
 8. Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Zatankowaliśmy 1500 litrów oleju. Prosimy wszystkich o zamykanie drzwi. Często, niestety, wchodząc lub wychodząc ze świątyni zapominamy je zamknąć. I stąd nasza szczególna prośba. Zamykając drzwi nie dopuścimy do utraty nagromadzonego ciepła.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.  W każdą II niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię. 
 10. W przyszłym roku planujemy kolędy na zaproszenie. Jeżeli ktoś ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii. Na tej podstawie możemy określić rzeczywistą ilość wiernych parafii. 
 11. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  Polecamy także   nasze płyty z pieśniami w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Mogą one stanowić prezent świąteczny. Płyty te stanowią cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Do nabycia w zakrystii i u p. Hanny na chórze.