OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
 2. Przeżywamy czas Adwentu. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 w naszym kościele, odprawiamy Msze św. Roratnie. Zapraszamy do udziału dzieci, które na tę Mszę przynoszą lampiony. Podczas rorat jest okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
 3. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na pomoc kościołowi na Wschodzie. Każda bezinteresowna pomoc powróci do nas zgodnie ze słowami: „Dawajcie a będzie wam dane; miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze” (Łk. 6, 38). Otrzymamy tysiąckroć więcej i to w tym życiu.
 4. W tym roku poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św. w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 5. W czwartek 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. w godzinie łaski o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, o nawrócenie grzeszników i uświęcenie przeżywających kryzys wiary przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.                                     
 6. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 12 zł, a mała 6 zł. Są też świece ozdobne w cenie 14 zł.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św. po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne i spotkanie z Panią przygotowującą szatki.  
 8. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza.
 9. Również w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę ofiar na paczki świąteczne dla ubogich naszych parafian.  
 10. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela
 11. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. Helena Kamińska, l. 82, zam. przy ul. Kordeckiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…