OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla Misjonarzy w ramach pomocy Ad Gentes. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie szpitali, domów dziecka i wszelką pomoc, którą świadczą Misjonarze. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać. 
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, rano po Mszy św. o 8.00 oraz o godz. 17.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8. 00. Z racji Nabożeństwa Drogi Krzyżowej we środy po Mszy św. o godz. 8.00 nie będziemy odprawiać nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00, czyli w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, odprawiać będziemy Mszę św. recytowaną, tzn. bez śpiewu. 
  5. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto i w imiennych kopertach. W intencji Ofiarodawców, którzy modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. Mamy plany dotyczące odnowy elewacji zewnętrznej naszej świątyni. Liczymy też na dotacje. Od uzyskanych dotacji zależał będzie nasz wkład własny w tę inwestycję. Gdy ustalimy szczegóły tych prac poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych. 
  7. Pragniemy w naszej parafii utworzyć wspólnotę młodzieżową. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania w piątek o godz. 18.45 do salki katechetycznej. 
  8. W przyszłą sobotę udajemy się na pielgrzymkę do Kalisza. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tyg. Katolicki Niedziela
  10. Do nabycia są nasze płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Szczególnie na okres Wielkiego Postu polecamy płytę pt. „Dusza przy twym Sercu”, znajdziemy tam pieśni zachęcające nas do refleksji nad naszym życiem i ułatwiające naszą modlitwę. Stanowią on cegiełkę na rzecz naszej parafii.