OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego.  Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2.  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  3. Wczoraj w naszej parafii zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w waszych domach i wspólną modlitwę. Dziękujemy ks. kan. Romanowi Bulińskiemu, który wspierał nas w tym czasie odprawiając wieczorne Eucharystie. Bóg zapłać. 
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego. Do Kościoła przynosimy gromnice, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. Jest to również  Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek przeznaczoną na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Siostry utrzymują się wyłącznie z naszych ofiar. Prowadzą życie kontemplacyjne modląc się w intencjach Kościoła i Świata. 
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na obiady dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 24. Zebraliśmy na ten cel 4157,40 zł.
  6. Ukazała się druga część rozważań różańcowych ks. dr. Kan. Romana Bulińskiego „ Wszystko Rozważała w swoim sercu”. Poświęcona jest tajemnicom bolesnym różańca św. pt. „Od Ogrójca do Kalwarii”. Rozważania te są prostym i jasnym przekazem trudnych treści teologicznych. Można je nabywać w zakrystii w cenie 7 złotych.
  7. W tym tygodniu przeżywamy I sobotę miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski następnie o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w plebani. 
  8. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na pielgrzymkę w dniach 29-31 maja, na Warmię, między innymi do Rywałdu i Stoczka Warmińskiego,  miejsc internowania Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast 7 czerwca br., organizujemy wyjazd do Warszawy na beatyfikacje Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego  Informacja o zapisach na plakacie i stronie internetowej parafii.
  9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz parafialnego Biuletynu.