OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.

 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. Paweł Żurawiński, salezjanin, pracujący w Szkole Salezjańskiej na Wrzosach.

 3. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu. W ten sposób wspieramy pracę Kapłanów, Sióstr Zakonnych na terenach gdzie religia chrześcijańska jest zagrożona lub wręcz się z nią walczy. Ofiara może stanowić też jałmużnę postną.

 4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.30, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 5. W poniedziałek 29 lutego na godz. 18.00 do salki parafialnej zapraszamy na kolejną próbę Zespołu Młodzieżowego.

 6. W przyszłą sobotę próba scholki odbędzie się wyjątkowo o godz. 10. 15.

 7. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.

 8. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 – 18.00. W sobotę o godz. 7.15 odprawimy Różaniec Fatimski. Odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.

 9. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie formacyjne.

 10. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności. W przyszłym tygodniu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi też zbiórkę pieniędzy na ten cel.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. W dodatku diecezjalnym znajdziemy artykuł poświęcony pamięci śp. Ks. Jacka.

 12. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Marek Piątek, l.54, zam. przy ul. Legionów. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…