OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Przeżywamy czas Adwentu. Do soboty 24 grudnia o godz. 6.15  sprawujemy Msze św. Roratnie. 
 3. Dzisiaj po Mszach. Św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na wakacyjny wyjazd Ministrantów i Lektorów. 
 4. Poświęcony opłatek można odbierać w zakrystii po Mszach św.  w niedzielę i dzień powszedni lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. 
 5. W sobotę 24 grudnia przeżywamy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie sprawujemy Mszy św. o godz. 18.00. Pasterki odprawimy o godz. 22.00 i 24.00. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiadamy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem.  
 6. W niedzielę 25 grudnia przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.  Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
 7. W poniedziałek 26 grudnia przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na budujące się kościoły  w naszej diecezji. 
 8. W tym roku planujemy kolędy na zaproszenie. Jeżeli ktoś ma pragnienie zaprosić kapłana z Bożym Błogosławieństwem, prosimy, aby ten fakt zgłosić osobiście w zakrystii, biurze parafialnym, bądź dzwoniąc na numer parafialny, czy wysyłając emaila. Dla pewnego porządku na stronie internetowej i w gablocie umieścimy plan kolęd, kiedy możemy odwiedzić mieszkańców poszczególnych ulic. Zaproszenia na kolędę traktujemy też jako rodzaj identyfikacji i przynależności do parafii. Na tej podstawie możemy określić rzeczywistą ilość wiernych parafii. Zrezygnowaliśmy                   z tradycyjnej formy kolędy, aby nie zakłócać miru domowego tym, którzy nie identyfikują się z Kościołem Katolickim. 
 9.  Zachęcamy do wstępowania do Wspólnoty Żywego Różańca. Dzięki odmawianiu modlitwy różańcowej możemy wyjednać wiele łask dla nas  i dla świata. Na stoliku pod chórem wyłożone są informację na temat Żywego Różańca. 
 10.  Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziele.                         W zakrystii można nabyć kalendarz na Nowy Rok. Kalendarz wydały Siostry Karmelitanki z Łasina. Ofiara za zakup kalendarza stanowi cegiełkę na rzecz Sióstr, które utrzymują się tylko z ofiar ludzi dobrej woli. 
 11. Karmelitanki z Łasina.  Do nabycia mamy także płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Mogą one stanowić prezent świąteczny i pamiątkę z naszej parafii. Do nabycia w zakrystii i u p. Hanny na chórze.