OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
 2. Rozpoczęliśmy malowanie naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel na kolektę, wpłacane na konto parafialne i przekazywane w imiennych kopertach. Dzięki nim możemy kontynuować nasze prace a świątynia staje się coraz piękniejsza.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do środy. We wtorek w godz. 17.00 do 18.00 będzie okazja do spowiedzi św. Tegoroczne rekolekcje wygłosi o. Hipolit z Zakonu Trynitarzy.
 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy  w najbliższy piątek      31 marca. Udział w  Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Podgórna, Wiązowa, Bartosza Głowackiego. Zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej nastąpi w ogrodzie parafialnym. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów, które można będzie złożyć przy figurze Matki Bożej. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 7.30.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Osoby, które codziennie pragną odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.30.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.15 odmówimy Różaniec Fatimski a o godz. 8.00 odprawiona zostanie Masza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. W I sobotę nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00.
 7. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 8. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności. Prosimy nie traktować tej zbiórki jako okazji do pozbycia się z domu niepotrzebnych rzeczy. Dodatkowo dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na paczki dla najuboższych.
 9. Szkoły Salezjańskie w Toruniu przy ul. Storczykowej 66A zapraszają Rodziców i Dzieci na Dzień Otwartych Drzwi, który będzie miał miejsce 1 kwietnia w godz. 10.00 do 13.00.
 10. W poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 zapraszamy na katechezy neokatechumenalne.
 11. W dniach od 2 do 4 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Koszt 310 zł. Szczegółowe informację w zakrystii.  
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.