31.08 – 7.09.2016
(wylot z Poznania)

mt 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Poznań-Ławica o godzinie 12:10 (w hali odlotów, pod fortepianem), odprawy, przelot do Rzymu. Odprawy włoskie, przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami z Drzwiami Świętymi, Msza św. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd na południe: wizyta w klasztorze na Monte Cassino, chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Msza św. Przejazd do Pietrelciny – miejsca narodzin św. Ojca Pio. Później przejazd na Półwysep Gargano. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 3

Śniadanie, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo: kościół stary z konfesjonałem Świętego, jego cela, słynny krucyfiks. Przejście do kościoła nowego z grobem Świętego w krypcie. Msza św. w San Giovanni Rotondo, potem czas wolny – chwila refleksji na Drodze Krzyżowej. Przejazd do nieodległego Monte Sant’ Angelo, nawiedzenie groty św. Michała Archanioła – jedynego kościoła, który nigdy nie był konsekrowany. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Potem przejazd do pobliskiego Manopello – sanktuarium Świętego Oblicza. Przejazd przez Apeniny do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Wczesne śniadanie (lub w formie pakietu) i wyjazd do Rzymu na uroczystości kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Po Mszy kanonizacyjnej Bazylika Św. Janów na Lateranie, Schody Święte, później Koloseum (z zewnątrz) oraz Forum Romanum. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 6

Śniadanie, ponowny wyjazd do Rzymu: Bazylika św. Piotra z grobem Jana Pawła II, Drzwi Święte – otwarte z okazji Roku Jubileuszowego, Plac św. Piotra. Przejście przez Via Concilazione pod Zamek Anioła, dalszy spacer przez Plac Navona, Panteon do Fontanny di Trevi. Dalszy spacer przez Rzym – Plac Wenecki, kościół Il Gesu, oraz Bazylika Matki Bożej Większej z Drzwiami Świętymi. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wyjazd do Asyżu: Bazylika św. Franciszka z grobem Świętego oraz słynnymi freskami. Msza św. Spacer urokliwymi ulicami miasteczka pod kościół Matki Bożej na Minerwie, potem do miejsca, gdzie stał dom rodzinny świętego, a na koniec do Bazyliki św. Klary. Później przejazd do miasta św. Rity – Cascii, bazylika z grobem Świętej, chwila modlitwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko, odprawy włoskie, przelot do Poznania. Lądowanie na Ławicy o 13:45, transfer do Torunia. Zakończenie pielgrzymki.

Cena wynosi 2 690 zł i zawiera:

 • przelot Poznań – Rzym – Poznań, wraz z bagażem podręcznym (55x40x20 cm, 10 kg oraz druga sztuka 35x20x20 cm),
 • przejazdy na miejscu klimatyzowanym autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 obiadokolacji,
 • opiekę duchową oraz Msze św.,
 • opiekę licencjonowanego pilota,
 • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Euro, NNW 15 000 zł).

 

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (520 zł),
 • ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowanego (15 kg – ok. 270 zł, 20 kg – ok. 370 zł – ceny obowiązują w momencie dokonywania rezerwacji w BP Misja Travel, potem mogą wzrosnąć)
 • ewentualnej dopłaty do ubezpieczenia od chorób przewlekłych (55 zł),
 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (107 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel, 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek systemu tour audio guide (koszt 90 Euro – płatne pilotowi),
 • napojów do obiadokolacji,
 • przejazdu Toruń-Poznań-Toruń /cena będzie uzależniona od wielkości grupy/.
 • Wyjazd organizujemy wspólnie z Biurem Pielgrzymkowym MISJA TRAVEL z Poznania. Bliższe informacje i zapisy: Parafia Matki Bożej Zwycięskiej, ul. Podgórna 76, 87-100 Toruń, Tel. 56 61052 30, e-mail:dariuszzuranski@wp.pl       Numer Konta :93102050110000910202356160