OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii   na niedzielnej Eucharystii. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.  Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 8.30 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go  odbierać w biurze parafialnym  i zakrystii. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty  z parafią. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła, by w jej imieniu roznosił opłatki do domów.
  2. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od  godz. 17.00 do 18.00. W tym dniu naszą ofiarą wspieramy misję i misjonarzy. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy Różanie Fatimski.  O godz. 8.00 odprawimy Msze św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  3. W najbliższą sobotę 2 grudnia świętować będziemy w Toruniu XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. W tym roku uroczystości odbywać się będą w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bema.  Więcej informacji     na stronie internetowej Radia Maryja.
  4. Wzorem lat ubiegłych przez okres adwentu przy figurze św. Antoniego będzie stał kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę na ten cel.
  5. W zakrystii są do nabycia książki o treści religijnej, których autorem jest duszpasterz akademicki ks. Stanisław Mrozek. Dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest jako dar dla Sióstr Karmelitanek w Kazachstanie. Cena książki 20 zł.
  6. Kolejny cykl przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie i pierwsza Komunia św.) rozpocznie się na początku adwentu w poniedziałek 4 grudnia o godz. 19.00 w sali Pustelnik przy sanktuarium M.B. Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Kandydatów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w sekretariacie parafii św. Józefa (tel. 797 907 271).
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  8. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mirosława Krause l. 59, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Jerzy Ciechacki, l. 63, zam. przy ul. Lelewela; śp. Zenon Idziak, l. 85, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Ryszard Czajkowski, l. 88, zam. przy ul. Czarlińskiego. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.