OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane  na konto parafialne i składane w imiennych kopertach. W intencji Ofiarodawców
  w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawiamy Mszę św. dziękczynną. 
 3. Dzisiaj przed kościołem za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć rękodzieła, świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów Kujawsko – Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Toruniu. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 4.  Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową.
  Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni              w ciągu całego roku liturgicznego. 
 6. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy                  i adoracja, która trwać będzie do godz. 23.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu. 
 7. W Wielki Piątek wznawiamy adorację od godz. 8.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. W tym dniu o godz. 15.00 rozpoczniemy odprawianie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.W związku z pandemią nie będziemy całowali krzyża. Cześć Krzyżowi możemy oddać poprzez pokłon. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 
 8. W  Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00.  Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami. O godz. 15.00 odprawimy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi                       w Wielką Sobotę od 9.00 do 12.00 oraz 18.00 do 19.30.
 9. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się w ogrodzie pod dębem. Gromadzimy się z koszykami w ręku. Potrawy święcimy od godz. 10.00 do 16.00 co pół godziny. W razie niepogody pokarmy święcić będziemy w Kościele.
 10. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. O godz. 8.00 odprawimy jutrznię, a o godz. 12.00 modlitwę południową.
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00.  W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. 
 12. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 7.30 do 8.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta. W Wielki Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godz.9.00 – 12.00 oraz 16.00 – 17.30, a w Wielką Sobotę  0d 9.00 – 12.00 oraz od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą  w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 22.00.
 13. Ofiary zakup materiałów służących do wystroju Grobu Pańskiego można składać do czwartku do skarbonek z napisem ofiara na materiały do Grobu Pańskiego.
 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela. Do  nabycia jest też czasopismo Posłanie znajdujące się na stoliku pod chórem. Można za nie złożyć dowolną ofiarę. Dzielimy się radością, że nasza parafialna płyta „Dusza przy Twym Sercu” z utworami                 w wykonaniu p. Hanny Hohlweg naszej organistki przy akompaniamencie                 p. Leszka Milińskiego została płytą tygodnia w Radiu Niepokalanów.  Wspomnianą płytę oraz drugą z pieśniami maryjnymi można nabyć  u Panów kościelnych pod chórem, lub w  zakrystii, a także u p. Hanny na chórze. Płyty te są cegiełką na rzecz naszej parafii. Polecamy je jako refleksję do przezywania naszej wiary.