OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
 2. Trwa wizytacja kanoniczna w naszej parafii, którą przeprowadza ks. bp Józef Szamocki. Ksiądz Biskup jest z nami od wczorajszego dnia. Odwiedził chorych, złożył wizytę w Radiu Maryja i spotkał się z radami parafialnymi oraz grupą ministrantów i lektorów. Dzisiaj umacnia nas głoszonym Słowem Bożym. O godz. 18.00 udzieli Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na inwestycje w naszej parafii.
 4. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. Jeszcze tylko przez 3 dni odprawiamy codzienną Drogę Krzyżową.
 6. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy świętowanie najważniejszych dni w ciągu całego roku liturgicznego.
 7. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze św. Janów pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego zostanie odprawiona tzw. Msza św. krzyżma. W tym dniu w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna uroczysta wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Mszy św., którą odprawimy w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy                  i adoracja, która trwać będzie do godz. 24.00. W tych godzinach na modlitwie trwamy z Chrystusem w Jego opuszczeniu w Ogrójcu.
 8. W Wielki Piątek wznawiamy adorację w ciemnicy o godz. 7.00, która trwać będzie do wieczornych ceremonii. Tego dnia w kościołach całego świata nie odprawia się Mszy św. O godz. 15.00 rozpoczniemy odprawianie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ofiary, które składać będziemy przy grobie i w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek o godz. 21.00 odprawimy w kościele Drogę Krzyżową. W sposób szczególny zapraszamy na nią tych, którzy w tym roku ani razu nie zdążyli być na Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach. O godz. 22.00 rozpoczniemy Adoracje przy śpiewie kanonów z Taize.
 9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 20.00. W tym roku będzie jej przewodniczył ks. bp Andrzej Suski.  Prosimy o przyniesienie na tę uroczystość świec z okapami.
 10. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny.
 11. Zapraszamy do wspólnego odmawiania modlitwy brewiarzowej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny zostały podane w programie Wielkiego Tygodnia. Teksty modlitw będą przygotowane dla wszystkich uczestników.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją wielkanocną o godz. 6.00.   W I święto nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 13. Właściwe przygotowanie do świąt Wielkanocnych powinno zawierać przede wszystkim spowiedź i komunię św. wielkanocną. To jeden z podstawowych obowiązków każdego katolika. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas porannej Mszy św. od godz. 7.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00 lub do ostatniego penitenta.  Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi św. by uczynili to właśnie w te dni. Każdego roku niestety powtarza się sytuacja, że nie jesteśmy w stanie wyspowiadać wszystkich chętnych w czasie Triduum Paschalnego.  W Wielki Czwartek      i Wielki Piątek spowiedź od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od 18.00 do 19.30. Następnie wszyscy księża uczestniczą w wieczornych ceremoniach i nie będzie okazji do spowiedzi św. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź św. w czasie adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 21.00 do 23.00.
 14. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nieczynne będzie biuro parafialne.   W sprawach pilnych można zgłaszać się do plebanii lub do zakrystii przed nabożeństwami.
 15. Wydział Teologiczny UMK oraz Stowarzyszenie Ad Astra zapraszają na Toruńską Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 3 kwietnia w Wielki Piątek, o godz. 22.00 w kościele pw. Św. Antoniego na Wrzosach. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 16. Ofiary na kwiaty i zakup materiałów służących do wystroju Grobu Pańskiego można składać do czwartku do skarbonek z napisem ofiara na kwiaty /umieszczonych   z przodu i tyłu kościoła/ .
 17. Rozpoczęliśmy wykonywanie alejek w naszym ogrodzie. W związku z tym przez okres trwania prac zamknięte będzie przejście od strony ul. B. Głowackiego. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto, składane w imiennych kopertach oraz na kolektę gospodarczą.
 18. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela. Do każdego numeru dołączony jest dodatek z przepisami z zakonnej kuchni na Wielkanoc.