1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W komunii z Bogiem. Kościół domem i szkołą komunii”. Niech to wezwanie mobilizuje nas do jednoczenia się z Bogiem w Jego sakramentach, a także szukania Go w słowie zawartym w Biblii.
 2. Również dziś rozpoczyna się adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Msze Święte roratnie sprawować będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Na te Mszę św. przyjmujemy także intencje mszalne. Zachęcamy dzieci, aby przynosiły ze sobą lampiony.
 3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dziś na wspólnotową Mszę św. na godz. 15.00, a po niej na spotkanie formacyjne do salki parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00, dla dorosłych od godz. 17.00. W tym miesiącu katecheza dla dorosłych wyjątkowo odbędzie się 10 grudnia. W pierwszą sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15, odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 5. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. W sposób szczególny polecamy modlitwie Księdza Biskupa Andrzeja, prosząc dla niego o potrzebne łaski.
 6. W sobotę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w bieżącym roku obchodzą swój jubileusz 10-lecia małżeństwa. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy także rodziny jubilatów.
 7. Wszystkie dzieci zachęcamy do włączenia się w działalność kółka misyjnego. Spotkanie odbędzie się jutro w poniedziałek w salce parafialnej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Młodzież ze szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zapraszamy do włączenia się i wspólnego tworzenia grupy młodzieżowej naszej parafii. Jest to grupa, która chce twórczo wykorzystać młodość uczestników i ubogacić ich osobowość. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do śpiewania w ramach scholii parafialnej. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 10. Informujemy, że biuro pielgrzymkowe Kaszub Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach 5 – 12 lutego przyszłego roku, cena 3300 zł. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościołów na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności. Nasza parafia w sposób szczególny utrzymuje duchową więź z budująca się parafią w Krasnojarsku na Syberii. Dlatego zwracamy się z prośbą o materialne wsparcie tej parafii. Przekazy bankowe można odebrać w zakrystii. Z góry składamy serdeczne podziękowania.
 12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne. Są także do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie: małe 6 zł, duże 15 zł.
 13. Intencje misyjne na miesiąc grudzień: „Aby doświadczenie cierpienia było okazją pozwalającą zrozumieć sytuacje niedostatku i bólu, które są udziałem osób samotnych, chorych i w podeszłym wieku, oraz pobudzało wszystkich do wielkodusznego wychodzenia naprzeciw ich potrzebom”.