1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o g. 17.3o – w łączności z wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
 2. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
 3. Również we wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 odbędzie się wykład otwarty nt. Rodzina Bogiem silna miejscem budzenia i rozwoju patriotyzmu, który wygłoszą s. Elżbieta Sozańska i s. Danuta Sakowicz.
 4. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty na temat: „Na wzór polskich świętych. Drogi życia ku świętości jako zadanie każdego chrześcijanina i wspólnoty całego Kościoła”.
 5. W czwartek, w dniu r. urodzin Karola Wojtyły, w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego o g. 9.oo rozpocznie się konferencja naukowa nt.: Jan Paweł II – człowiek – wychowawca – ojciec. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.
 6. Trwają próby liturgiczne przed uroczystością I Komunii świętej. Oto grafik:
  GRUPA I (kl. b, d, f)
  15 V (poniedz.) 9.3o – 1o.15
  17 V (środa) 13.4o – 14.25
  GRUPA II (kl. a, d, e)
  15 V (poniedz.) 15.15 – 16.15
  17 V (środa) 9.4o – 1o.25

 7. Sobota jest w naszej parafii uroczystym dniem I Komunii Świętej. Dzieci przyjmą sakrament Eucharystii w dwóch grupach – o g. 9.oo i o g. 11.oo.
     Spowiedź święta dla dzieci, rodziców i chrzestnych w dwóch grupach – w czwartek i w piątek od g. 16.oo. Szczegóły są podane w gablocie.

 8. Informujemy, że koszt przejazdu autokarem do Warszawy na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI wynosi 35 zł. Wyjazd nastąpi z przed kościoła o północy.
 9. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd na czuwanie młodzieży w Lednicy w sobotę 3.czerwca.
 10. Dziś między g. 13.oo a 18.oo w Osadzie Leśnej na Barbarce będzie miała miejsce ciekawa impreza plenerowa „1521 rok – król Zygmunt Stary na Barbarce”. Jej szczegółowy program znajduje się w gablocie.
 11. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” i inne czasopisma religijne oraz zdjęcia z wizerunkiem Benedykta XVI w cenie 1 i 2 zł.
 12. Papieska intencja modlitewna na maj:
  „Aby hojne dary, których Duch Święty udziela Kościołowi,
  pomagały w umacnianiu pokoju i sprawiedliwości na świecie”
  .