Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2005

 1. Dziś kazanie na wszystkich Mszach świętych głosi diakon ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przed kościołem klerycy z tego zgromadzenia sprzedają kalendarze misyjne na 2006 rok.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją ofiarności Parafian.
 3. Dziś jest dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
 4. Natomiast w następną niedzielę po Mszy św. o g. 15.00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 5. Za tydzień będzie ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Podajemy dzień i godzinę ich odmówienia. Formularze są wyłożone w kościele z przodu i pod chórem. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych!
 7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
 8. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
 9. P. kościelny i p. organista roznoszą opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
 10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
 11. Papieska intencja modlitewna na listopad:
  Za małżonków, aby dążyli do świętości małżeńskiej, naśladując liczne pary, które uświęciły się w zwyczajnych warunkach życia.