OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
 2. Serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca, które wraz z Panem Leszkiem pomogły posprzątać kościół . W czasie malowania jest wiele kurzu i bez ich pomocy i zaangażowania nie moglibyśmy udostępnić chórów dla wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Rozpoczęliśmy malowanie naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne i przekazywane w imiennych kopertach. Dzięki nim możemy kontynuować nasze prace a świątynia staje się coraz piękniejsza.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła w poniedziałek na godz. 18.40.
 5. W przyszłą niedzielę, przeżywamy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy Palmy. Dzieci ze scholki rozprowadzać będą własnoręcznie wykonane palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na letni wypoczynek.
 6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątek odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, dla młodzieży o godz. 19.30. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Osoby, które codziennie pragną odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.30.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 8 kwietnia. Prosimy o zgłoszenia chorych w zakrystii i biurze parafialnym.
 8. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 9. We środę 5 kwietnia o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. z udziałem  rodzin dla, których przygotowaliśmy paczki świąteczne oraz dla osób, które wcześniej złożyły ofiarę na ten cel. W ubiegłą niedzielę zbiórka na paczki dla ubogich wyniosła 4173,81 zł.
 10. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w najbliższą środę 5 kwietnia na godz. 17.00 do Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 na wykład zatytułowany: „Dzieje pasji w muzyce polskiej – historia gatunku os średniowiecza po czasy najnowsze”, który wygłosi dr hab. Elżbieta Szczurko z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
 11. Ofiary na kwiaty do Groby Pańskiego możemy składać do skarbonek  z napisem „Ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego”.
 12. W dniach od 2 do 4 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk. Koszt 310 zł. Szczegółowe informację w zakrystii.  
 13. W piątek 7 kwietnia odbędzie się tradycyjnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami toruńskiej Starówki. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Suski. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, następnie procesyjne przejście do Katedry św. Janów, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie nabożeństwa.
 14. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
 16. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Iwona Fabich, l. 49, zam. przy ul. B. Głowackiego; śp. Janina Lenkiewicz, l. 71, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Marian Żurawski, l59, zam. przy ul. Legionów. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…