OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przeprowadzi zbiórkę do puszek na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich parafian. W sobotę 24 marca na godz. 8.00 zapraszamy darczyńców i obdarowanych na Mszę św. i Drogę Krzyżową. Następnie w salce zostaną wydane paczki.
 3. Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 24. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 4. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę, przeżywamy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. święcić będziemy Palmy. Dzieci ze scholki rozprowadzać będą własnoręcznie wykonane palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na letni wypoczynek. Zachęcamy, aby palemki nabyć  od dzieci, które włożyły dużo pracy i poświęciły swój czas na przygotowanie palemek.
 6. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W piątek odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00  i 18.00. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Osoby, które codziennie pragną odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00..
 7. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 8. Ofiary na kwiaty do Groby Pańskiego możemy składać do skarbonek z napisem „Ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego”.
 9. W piątek 23 marca odbędzie się tradycyjnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami toruńskiej Starówki. Nabożeństwu przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigiel. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, następnie procesyjne przejście do Katedry św. Janów, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie nabożeństwa.
 10. Również w najbliższy piątek o godz. 21.00 w kościele pw. Św. Antoniego na Wrzosach  rozpocznie się III Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa ponad 40 km, informacje na stronie internetowej www.nagid.pl
 11. Z kolei Ekstremalna Droga Krzyżowa do miejsca śmierci błog. Ks. Jerzego Popiełuszki na tamie we Włocławku rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Toruniu – Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl
 12. W piątek 23 marca o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do św. o. Pio.
 13. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela.
 15. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Herry Jurgen Bartoszewski, l. 75, zam. przy ul. Grudziądzkiej; śp. Alina Poraj- Górecka, l. 79, zam. przy ul. Podgórnej; śp. Maria Zaworska, l. 66, zam. przy ul. Legionów. Jej pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…