OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na realizowanie parafialnych inwestycji. W okresie zimowym ofiary przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła. W miniony piątek zatankowaliśmy oleju za 3 tys. zł. Dziękujemy za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne i w imiennych kopertach.
  3. W poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00; 10.00; 15.00, 16.30, 18.00. W tym dniu zbieramy ofiary na cele charytatywne. Ofiary te stanowią tzw. Jałmużnę Postną.
  5. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 16.30,  dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Wszystkich, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8. 00.
  6. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę   o godz. 17.00.
  7. W dniach od 11 do 13 maja br., zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Podkarpacia. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. Koszt to ok. 400 zł.
  8. W dniach od 16 do 23 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowe informacje wywieszone są na plakacie w gablocie. Umieszczone na stronie internetowej oraz dostępne są w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki to 2690 zł.
  9. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: śp. Mieczysław Pawłowski, l.87, zam. przy ul. Żelaznej. Dobry Jezu a nasz Panie