OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W najbliższym czasie odnowimy system monitoringu przeciwpożarowego w naszym kościele. Nieuzasadnione włączanie się alarmu w kościele spowodowane było niesprawnością czujek przeciwpożarowych. Koszt tej inwestycji to ponad 10 tys. zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto, przekazywane w imiennych kopertach i wpłacanych na kolektę. W intencji Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30  sprawujemy Mszę św. dziękczynną. 
  3. We wtorek przeżywamy święto Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
  5. Pragniemy w naszej parafii utworzyć wspólnotę młodzieżową. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 18.45 w salce katechetycznej. 
  6. Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbędzie się 11 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej. 
  7. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą rok 2023 – Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z 550 rocznicą jego urodzin.  Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, z okazji obchodów rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, zostanie odprawiona w niedzielę 19 lutego 2023 roku o godz. 8.30 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.
  8. W sobotę 28 stycznia Papież Franciszek mianował kapłana naszej diecezji ks. prał. Sławomira Odera, biskupem gliwickim. W czwartek 16 lutego                    o godz. 16.00 w toruńskiej Katedrze, odbędzie się Msza św. dziękczynna za posługę w naszej diecezji ks. prał. Sławomira Odera. 
  9. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski  abpa Stanisława Gądeckiego dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na terenie Turcji i Syrii. Niech wyrazem naszej solidarności będzie nasza modlitwa i ofiara materialna. Za każdy dar serca  na ten szlachetny cel składamy Bóg zapłać. 
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Tyg. Kat. Niedziela. Do nabycia są także płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Płyty stanowią cegiełkę na rzecz naszej Parafii.  Do nabycia w zakrystii i u p. Kościelnych.