OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.
  3. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o 17.30.
  4. Dzisiaj w kościele przeżywamy Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. W piątek 12 czerwca przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.
  6. W sobotę 13 czerwca we wspomnienie św. Antoniego Ks. bp Andrzej Suski będzie świętował 50 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej racji o godz. 11.00 w toruńskiej Katedrze odprawi Mszę św. dziękczynną. Niech nasza obecność na tej uroczystości będzie wyrazem podziękowania Księdzu Biskupowi za Jego posługę pośród nas.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na realizowanie naszych parafialnych inwestycji. W ostatnim czasie wykonaliśmy alejki w ogrodzi oraz przygotowaliśmy za plebanią w pomieszczeniu gospodarczym w ogrodzie toaletę dla parafian. Można z niej już korzystać.
  8. W niedzielę 14 czerwca po Mszach św. będzie można złożyć podpis popierający poprawki wniesione przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, by ustawa rzeczywiście chroniła życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci. Do złożenia podpisu potrzebny będzie numer pesel.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Pelagia Rutkowska, l.88, zam. przy ul. PCK ; śp. Roman Kamiński, l. 88, zam. przy ul. Wybickiego; śp. Stanisław Kościecha, l. 85, zam. przy ul. Dekerta, Jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00; śp. Ryszard Górecki, l. 70, zam. przy ul.  ul. PCK, Jego pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 12.00. Dobry Jezu, a nasz Panie…