OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Apel Biskupa Toruńskiego o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice

Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącym apelem o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, które niedawno nawiedziły nasz kraj. Są ofiary w ludziach, a także duże straty materialne. W tej trudnej sytuacji dla wielu osób i rodzin potrzebna jest zwłaszcza solidarność społeczna w duchu zasady chrześcijańskiej „jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe”(Gal 6,2). Proszę zatem Drogich Diecezjan o składanie ofiar do puszek przy świątyniach naszej diecezji w niedzielę, 27 sierpnia br. Zebrane kwoty, dar serc, zostaną przekazane bezzwłocznie potrzebującym za pośrednictwem Caritas Diecezji Toruńskiej, we współpracy z Caritas Diecezji Pelplińskiej. Materialnej pomocy niech towarzyszy wsparcie duchowe, wyrażone modlitwą. Z pasterskim oddaniem Wasz biskup Andrzej.

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. We środę przypada 23 dzień miesiąca. Z tej racji o godz. 17. 30 odprawimy nabożeństwo do św. O. Pio.
  3. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Podczas Mszy św., odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie stał koszyk do którego można składać świadectwa cudów za wstawiennictwem NMP.
  4. W sobotę 26 sierpnia w parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Rubinkowie odbędzie się 45 Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Toruńskiej. Początek o godz. 9.00.
  5. Ksiądz Biskup Andrzej Suski z dniem 28 sierpnia po pięcioletnim okresie pracy w naszej parafii, odwołał z funkcji wikariusza ks. Dawida Urbaniaka i mianował wikariuszem w parafii Chrystusa Króla. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 podziękujemy ks. Dawidowi za gorliwą i oddaną pracę w naszej parafii. W miejsce ks. Dawida ks. Biskup zamianował ks. Krzysztofa Adamskiego, który przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję wikariusza w Boluminku. Ks. Krzysztof przed pięciu laty był na praktyce duszpasterskiej w naszej parafii.
  6. Z naszej do wieczności odeszli: śp. Jacek Kruczyński, l.58 , zam. przy ul. PCK; śp. Tadeusz Sadowski, l. 72, ostatnio zamieszkały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dobry Jezu, a nasz Panie….