OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy o godz. 7.30 i 17.30.
 3. Przeżywamy niedzielę misyjną. W dniu dzisiejszym po Mszach zbieramy ofiary do puszek na wsparcie działalności misyjnej s. Wiolety, pochodzącej z naszej parafii a pracującej na misjach w Boliwii. S. Wioleta nie mogła osobiście do nas przybyć gdyż 1 października wyjechała już do Boliwii. Dziękuję jednak za wsparcie modlitewne i to materialne, które wyrażamy przez złożenie ofiary.
 4. Dzisiaj o godz. 13.00 odprawimy Mszę św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.  oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii.
 6. Episkopat Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską Zatrzymaj aborcję, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci w fazie prenatalnej z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce.  Dzisiaj po Mszach św.  wolontariusze będą zbierać przy kościele podpisy tych, którzy pragną włączyć się w tę inicjatywę.
 7. Zachęcamy dzieci, aby w przyszłą niedzielę na godz. 11.30 przyszły przebrane za ulubionego Świętego. Po Mszy św. w salce parafialnej dla przebranych dzieci będzie niespodzianka. Następnie na godz. 13.30 udamy się na Marsz Wszystkich Świętych na Starówkę.  
 8. Z poniedziałku na wtorek- 30/31 października przypada wieczysta Adoracja w naszej parafii. Program Adoracji podamy w następną niedzielę.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tyg. Kat. Niedziela oraz naszego Biuletynu.