OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
    na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. W sobotę 30 września przeżywamy 50 rocznicę Koronacji Wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Mszy św. dziękczynnej o godz. 17.00 w parafii św. Józefa na Bielanach przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
  3. W piątek 29 września przeżywamy święta Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu przypada odpust w parafii św. Michała Archanioła na Rybakach. Uroczystościom o godz. 18.00 przewodniczył będzie abp Józef Kowalczyk.
  4. W Święto Matki Bożej Różańcowej 7 października, na zakończenie 100. Rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na krańce kraju, by modlić się w intencji Ojczyzny i całego świata. Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej polski modlitwą różańcową. Nasza parafia pragnie włączyć się to wydarzenie modlitewne. Organizujemy wyjazd do Kościoła Opatrzności bożej w Gdańsku. Tam odbędzie się Msza św. i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. Szczegółowe informację na temat wyjazdu można uzyskać w zakrystii.
  5. Włączając się w tę inicjatywę modlitewną w dniu odpustu parafialnego w naszym kościele o godz. 17.00 odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny i całego Świata.
  6. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Renata Lewandowska, l. 76,śp. Halina Maroń, l. 80. Dobry Jezu, a nasz Panie..
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.