OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii.
 2. W piątek 30 października w naszej parafii przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 18.00 i trwać będzie przez całą dobę, aż do soboty  31 października do godz. 15.00. Odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i zakończymy czuwanie. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie według wyznaczonego planu. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na modlitwę  w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez  jedną godzinę być w świątyni na adoracji. Plan Adoracji wywieszony jest w gablocie oraz wyłożony z tyłu kościoła. Podczas trwania Adoracji przejście do Kościoła oda strony ul. B. Głowackiego otwarte będzie całą dobę.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych.
 4. W tym tygodniu wspominamy w środę – Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 5. We środę 28 października wspominamy 76. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 16.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i naszą parafię.
 6. Jeszcze do soboty odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Dla dorosłych o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę na godz. 16.30. W piątek 30 października zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 16.30 do odmówienia różańca św. a następnie odbędzie się nabożeństwo poświęcone Świętym pt. „ Świętymi Bądźcie”.
 7. Z racji tego, że w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych i wiele dzieci wraz z rodzicami udaje się na groby bliskich scholka nie będzie śpiewała o godz. 11.30. Odwołana została też próba  w sobotę 31 października.  
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych.
 9. Wspólnie z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym z Warszawy organizujemy                          w dniach 29.01 – 9.02. 2016 r.  pielgrzymkę do Meksyku. Szczegółowy program umieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz dostępny jest w zakrystii i biurze parafialnym. Osoby, które zdecydowały się na wyjazd prosimy, aby formalności związane z wyjazdem dopełniły w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 10. Zachęcamy do czytania prasy kat. Polecamy kolejny numer tyg. Kat. Niedziela.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Helena Kadukowska, l. 84, zam. przy ul. Wybickiego; śp. Maria Szwałkiewicz, l. 84, zam. przy ul. Ogrodowej; śp. Bogdan Kamiński, l.80, zam. przy ul. B. Głowackiego. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 30 października o godz. 11.00. Dobry Jezu, a nasz Panie …