OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud nocnej adoracji z soboty na niedzielę 30.10 – 31.10. W sposób szczególny pragniemy podziękować  wszystkim tym, którzy w godzinach nocnych zgromadzili się w świątyni, aby odmówić wszystkie części różańca św. Było to świadectwo wielkiej wiary, a jak mówi Pismo św., Pan Bóg, który widzi  w ukryciu, odda Tobie. 
 3. W czwartek przeżywamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w  modlitwach o naszej Ojczyźnie, Polsce. W tym dniu przypada również rocznica nominacji Biskupa Wiesława Śmigla na Biskupa Toruńskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie Wiesławie. 
 4. W przyszła niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę, wpłacane na konto i w imiennych kopertach. W intencji naszych Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawimy Mszę św. 
 5. Kartki wypominkowe z imionami  i nazwiskami zmarłych można składać przez cały miesiąc w biurze parafialnym i zakrystii. W piątek 26 listopada o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę św. i odmówimy różaniec. 
 6. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących tereny, gdzie nie można swobodnie wyznawać wiary. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią.  Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności  z prześladowanymi za wiarę. 
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer
  Tyg. Kat. Niedziela.  Odpowiadając na prośbę wielu parafian wydaliśmy kolejną płytę z pieśniami maryjnymi w wykonaniu pani Hanny naszej organistki przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego. Płyta zatytułowana jest
  „ Matko Chrystusa”. Znajdują się na niej pieśni maryjne m.in.
  „Matko Chrystusa”, „Była cicha i piękna jak wiosna”; „Zapada zmrok” czy „Wśród tylu dróg”. Płyta stanowi cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Można ją nabyć w zakrystii, u panów Kościelnych czy u p. Hanny na chórze.
  Zachęcamy też do nabywania kolejnej części rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego pt. „ Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książki to 10 zł.