OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Jutro przeżywamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamiętajmy w  modlitwach o naszej Ojczyźnie Polsce. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje wyjazd do Gietrzwałdu na rozważanie siódmej boleści Matki Bożej. Wyjazd 7 grudnia 2019 r. o godz. 6.30. koszt 35 zł. Zapisy pod numerem telefonu podanym na plakacie, który umieszczony jest w gablocie. 
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto i w imiennych kopertach. W ostatnim czasie Zakupiliśmy olej do ogrzewania kościoła. Koszt to 5058,96 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary.
 5. Kartki wypominkowe z imionami  i nazwiskami zmarłych można składać przez cały miesiąc w biurze parafialnym i zakrystii. W piątek 22 listopada o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Msze św. i odmówimy różaniec. 
 6. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszej pamięci modlitewnej i materialnej polecamy chrześcijan zamieszkujących tereny gdzie nie można swobodnie wyznawać wiary. Mieszkający tam chrześcijanie, przyznając się do Chrystusa, składają świadectwo wiary przypieczętowane często męczeńską śmiercią. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek przeznaczoną na pomoc w edukacji sierotom, wsparcie okaleczonych na skutek zamachów na chrześcijan. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności z prześladowanymi za wiarę. 
 7. W przyszłą niedziele Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 24 po Mszach św. o godz. 8.30; 10.00  i 11.30 rozdawała będzie Seniorom opaski odblaskowe.  
 8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona na potrzeby WSD w Toruniu. 
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela oraz parafialnego Biuletynu.