OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na kolektę gospodarczą, wpłacane na konto oraz w imiennych kopertach. Przeznaczamy je na realizację parafialnych inwestycji. Przeprowadzamy konserwację pieca w kościele, musimy udrożnić kanały kominowe, abyśmy mogli rozpocząć sezon grzewczy. Naszą troską jest to, aby w czasie mrozów w naszym kościele było ciepło. W intencji wszystkich Ofiarodawców w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 odprawimy Mszę św. 
 3. Dzisiaj przeżywamy też Dzień z Kościołami prześladowanymi. Po Mszach św., do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę przeznaczoną dla chrześcijan zamieszkujących kraje w których za wiarę są prześladowani. Najdrobniejsza nawet ofiara jest wyrazem naszej solidarności  z prześladowanymi za wiarę. 
 4. W przyszłą niedzielę 21 listopada na Mszę św., o godz. 13.00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., wraz z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. 
 5. Kartki wypominkowe z imionami  i nazwiskami zmarłych można składać przez cały miesiąc w biurze parafialnym i zakrystii. W piątek 26 listopada  o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę św. i odmówimy różaniec. 
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer
  Tyg. Kat. Niedziela.  Polecamy także kolejną płytę, tym razem  z pieśniami maryjnymi w wykonaniu pani Hanny naszej organistki   oraz p. Leszka Milińskiego. Płyta zatytułowana jest „ Matko Chrystusa”. Znajdują się na niej pieśni: „Zapada zmrok” , „Maryjo, śliczna Pani” , „Wśród tylu dróg” ,   „Matko Boża z Betlejemu” i wiele innych. Płyta stanowi cegiełkę na potrzeby naszej parafii. Można ją nabyć w zakrystii, u panów Kościelnych czy u p. Hanny na chórze.
  Zachęcamy również do nabywania kolejnej części rozważań różańcowych autorstwa ks. Romana Bulińskiego pt. „ Od Chrztu Jezusa do Ustanowienia Eucharystii”. Cena książki to 10 zł.