OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii
  na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa
  i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień. 
 2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy rano o 7.30 w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz o godz. 17.30. 
 3. W poniedziałek przeżywamy święta: Najświętszej Matki Kościoła, a we czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 
 4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu zamierzamy przejść procesyjnie ulicami: Podgórna, Wiązowa, Wybickiego, Legionów, powrót ulicą Podgórną do kościoła. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby nasi Parafianie zaangażowali się w pomoc przy budowaniu ołtarzy. Nie chodzi o jakieś wymyślne konstrukcje. Najważniejsze, aby było to godziwe miejsce, gdzie można wystawić Najświętszy Sakrament. Ołtarz I planujemy ustawić na rogu ul. Wiązowej i Podgórnej; II: róg wiązowej i Wybickiego przy garażach; III na wysokości ul. Legionów 57; IV na skrzyżowaniu ulic. Podgórna i Ogrodowa. Moi drodzy postarajmy się zaangażować w to dzieło. Wymaga to pewnego trudu, ale i jest zarazem wyrazem naszej wiary. Pokażmy, że ludzie wierzący, katolicy, potrafią zorganizować, zamanifestować i przyznać się do swojej wiary. A dobry Bóg wynagrodzi nam nasze zaangażowanie. Osoby, które zechcą włączyć się
  w przygotowanie procesji Bożego Ciała zapraszamy na spotkanie organizacyjne do kościoła we środę 8 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. 
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 ks. Krzysztof Górski odprawi Mszę św. dziękczynną za 25 lat posługi w kościele. Ks. Proboszcz zaprasza na Mszę św. dziękczynną z okazji jubileuszu 25- lecia kapłaństwa w niedzielę 19 czerwca o godz. 13.00. Dwadzieścia pięć lat temu – 14 czerwca 1997 r., dziesięciu diakonów z rąk Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego przyjęło święcenia kapłańskie. Wśród nich byli min. Ks. Proboszcz Dariusz,
  ks. Krzysztof i ks. Bogusław. 
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer
  Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty „ Dusza przy Twym Sercu” z pieśniami uwielbieniowymi i refleksyjnymi, które mogą pomóc w przeżywaniu naszej wiary oraz płyta „ Matko Chrystusa” z pieśniami maryjnymi, w wykonaniu p. Hanny, naszej organistki, przy akompaniamencie p. Leszka Milińskiego . Płyty zostały wydane przez naszą parafię i stanowią cegiełkę na potrzeby parafii. Do nabycia u Panów kościelnych pod chórem, w zakrystii i u p. Hanny na chórze.