OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy opieki Matki Bożej Zwycięskiej na nadchodzący tydzień.
  2. W ramach dnia modlitw, postu  i solidarności z misjonarzami po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby misji. Złożona ofiara może stanowić jałmużnę postną dla misjonarzy. Najdrobniejsza nawet ofiara stanowi wielkie wsparcie  w tych krajach misyjnych gdzie niekiedy kromka chleba jest wielkim szczęściem. Bóg zapłać za złożone ofiary, które bezpośrednio trafiają do misjonarzy.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
    a   w piątki  Drogę Krzyżową.  Dla dorosłych – po mszy o godz. 8.00 i w łączności
    z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci i młodzieży – o godz. 16.30. Wszystkich,
    którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział
    w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
    W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a następnie odbędzie się spotkanie formacyjne.
    W I sobotę odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
  5. W przyszłą Niedzielę 8 marca na godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  6. Pod chórem na stoliku wyłożone są skarbonki Wielkopostne. Jeżeli ktoś zechce
    może zabrać je do domu i złożyć ofiarę dla Seniorów. Skarbonki będzie można zwrócić w Wielki Piątek. Ofiary przekazane zostaną na Caritas Diecezji Toruńskiej.
  7. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Na stoliku pod chórem  wyłożone
    są kartki do spowiedzi wielkanocnej.
  8. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Pod figurą św. Antoniego przez okres Wielkiego Postu stał będzie kosz do którego można składać dary dla najuboższych. Prosimy, aby składane dary były nowe a produkty o długim terminie przydatności.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary.
  10. W przyszłą sobotę 7 marca Salezjańska Szkoła Podstawowa w Toruniu przy ul. Św. Jana Bosko 1 zaprasza w godz. 10.00 do 13.00 na dni otwarte.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela oraz nasz parafialny Biuletyn.