XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.10.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej na każdy dzień.
  2. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku pod chórem i przy figurze św. Antoniego wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii. W wyznaczonym dniu odprawimy  za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. odmówimy różaniec, wyczytując imiona i nazwiska zmarłych. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć  we Mszy św., przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  3. Trwa miesiąc październik. Modlitwę różańcową odmawiamy w dni powszednie o godz.7.30 i o 17.30.
  4. Zapraszamy do wstępowania w szeregi ministrantów. Zachęcamy również dorosłych, tych, którzy niegdyś służyli jako ministranci przy ołtarzu, będzie to dobre świadectwo wiary.
  5.  Parafia pw. Św. Antoniego w Toruniu zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 85. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Po niej uroczystości patriotyczne z udziałem orkiestry wojskowej. Nie będzie Mszy św. w kaplicy
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na misje.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie na przełomie kwietnia i maja 2025 r. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
  8. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Zawierzenia Jezusowi przez Maryję Oddanie 33, które odbędą się w terminie od 5 listopada do 8 grudnia. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do 27 listopada. Szczegóły na plakacie  i stronie internetowej parafii.
  9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela. Do nabycia są płyty parafialne w wykonaniu p. Hanny Hohlweg, naszej organistki i p. Leszka Milińskiego. Stanowią  one cegiełkę na potrzeby parafii. Można je nabyć u Pana kościelnego pod chórem oraz w zakrystii.