Do Brodnicy po pucharCo roku w naszej diecezji odbywają się Diecezjalne Spotkania Służby liturgicznej. Zazwyczaj organizowane są w Toruniu. W tym jednak roku, a dokładniej 20 września, Służba liturgiczna spotkała się w Brodnicy. Nowo budujący się kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej nie był wstanie pomieścić wielkiej społeczności ministranckiej. Nie mogło zabraknąć też przedstawicieli naszej parafii.

Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem i Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Suskiego. Ksiądz biskup w homilii podkreślił, jaką ważną rolę odgrywa posługujący przy Ołtarzu Chrystusa i jak wiele trzeba działać, aby być świadkami Boga i Jego miłości.

Po zakończonej Mszy Świętej rozpoczęły się Diecezjalne Rozgrywki Służb liturgicznych w piłkę nożną w trzech kategoriach wiekowych: ministranci z podstawówki, gimnazjaliści i lektorzy ze szkół średnich. Lektorzy z naszej parafii startowali w najstarszej grupie wiekowej a byli to: Bartosz Knapiński, Dawid Ostrowski, Robert Świtlikowski, Szymon Łukaszewski, Dariusz Kowalski i Szymon Wojciechowski.

Po zaciętych bojach nasza drużyna zdobyła III miejsce w diecezji, co zaliczamy do największych osiągnięć naszych lektorów w ostatnich czasach. Mecze trwały bardzo długo, aura była w kratkę, ale nasi lektorzy nie odpuścili – walcząc do końca.

Zdobywcą III miejsca w zawodach diecezjalnych i pucharu – gratulujemy. Dziękujemy też wiernym kibicom w osobach młodszych ministrantów i sponsorom, którzy nas na te zawody zawieźli.

Ks. MM