OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a   w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.00 i w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. godz. 8.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku pod chórem wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście  przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbonki św. Antoniego.
  4. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy m.in. potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi                             i praktykującymi.
  5. W poniedziałek 23 lutego na godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę wszystkich czcicieli św. O. Pio. Po Mszy św. uczcimy Jego relikwie.
  6. W środę 25 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wszystkich członków Nieustającego Różańca.
  7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę 28 lutego na godz. 8.00 na Mszę św. w intencji wspólnoty. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywamy dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Z tej racji w kościołach w Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na cele misyjne.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela
  10. W tym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy: śp. Lucję Szalkowską; śp. Krystynę Kusińską – Bomba; śp. Reginę Szydłowską. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….