1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.  W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – po Mszy św.  o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci – o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.30. W dni powszednie Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00.

2. W Pierwszy Piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 18.00

3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.

4. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym i zakrystii.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy od 7 maja. Odwiedzimy sanktuaria i zabytki Austrii, Niemiec i Szwajcarii. Zapisy w biurze parafialnym.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę na godz. 16.00 do kościoła na spotkanie formacyjne. Naszej młodzieży sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Józef Szamocki dnia 21 marca br. o godz. 18.00.

7. W ramach Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy naszej parafii w środę 27 lutego na godz. 18.45 do salki parafialnej zapraszamy studentów na kolejne spotkanie formacyjne.

8. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. wspólnotową, która odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę 3 marca                  o godz. 8.30.

9. W niedzielę Palmową 24 marca br. organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy. Misterium ma kilkunastoletnią tradycję, organizowane jest przez bydgoskie parafie i środowiska studenckie,  a odgrywane jest w tzw. Fordońskiej Dolinie Śmierci. Koszt wyjazdu 10 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

10. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes” naszymi ofiarami wspieramy misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach świata. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Dzięki Waszym ofiarom nasza parafia wspiera misjonarzy w Zambii, Kenii  a ostatnio także na Białorusi. W maju w naszej parafii będziemy gościć Siostrę zakonną zajmującą się sierotami w Zambii, która osobiście podziękuje za przekazywane jej ofiary a na jesieni br. zamierza nas odwiedzić ks. bp Władysław Blin z Białorusi.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, a w nim artykuły i wywiady poświęcone zakończeniu posługi Ojca Świętego Benedykta XVI.